Kilka badań pokazuje, ke kofeina wywołuje pewne efekty behawioralne poprzez interakcję z układem dopaminergicznym.

Kilka badań pokazuje, ke kofeina wywołuje pewne efekty behawioralne poprzez interakcję z układem dopaminergicznym.

Typowe prawo kofeiny

Dyskofeina ceny naturalnie w kawie, herbacie i czekoladzie, jest dodawana do leków na przeziębienie i grypę, napojów energetycznych i napojów bezalkoholowych, takich jak cola.

Aby pokazać jakąś perspektywę, w kubku kawy localizowanej 100 mg kofeiny i około 140 mg w filiżance kawy filtrowanej. Kubek herbaty zawiera około 75 mg, puszka coli 40 mg kofeiny. Puszka napoju energetycznego lub pojemności 250 ml zawiera prawie 80 mg, a batonik 50 g zwykłej czekolady zawiera prawie 25 mg kofeiny.

Tak. Tak napoje alkoholowe i napoje alkoholowe dziennie z napić się posiłku od kilku do 100 mg kofeiny dziennie.

Zródło zdjęcia: Dima Sobko / Shutterstock

Dlaczego ograniczać spożycie kofeiny u dzieci?

Badania, że ​​dzieci, które codziennie codziennie codziennie codziennie codziennie spożywają każde lub więcej sztucznie słodzonych napojów bezalkoholowych, mają o 6% większe ryzyko otyłości Picoj napojów kofeinę z dodatkiem cukru może być prchnicę i erozję szkliwa Napoje zawierające kofeinę są pełne pustych kalorii, a dzieci, które pije je je je je pol, tracą ważne i minerały, które trafiają do zdrowej żywności Będąc diuretykiem, kofeina powoduje eliminację wody z organizmu, tym samym odwodnienie. W ciepłym klimacie, kiedy dzieci dużo się pocą i dolegliwości płynów, najlepiej unikać kofeiny, aby zapobiegać odwodnieniu Kofeina może pogorszyć choroby serca lub nerwów, a dzieci mogą nawet nie wiedzieć, czy są na nie narażone Drastyczne stawy spożycia kofeiny mogą mieć objawy odstawienne, takie jak drażliwość, ból mięśni mięśniowych

Czym jest wrażliwość na kofeinę?

Historia powiązana

Kofeina powoduje pobudzenie i wzmożoną aktywność ruchową. Kilka badań pokazuje, ke kofeina wywołuje pewne efekty behawioralne poprzez interakcję z układem dopaminergicznym. W zależności od wsparcia spożycie kofeiny, uwagi na uwagę, nastrój i fizjologię.

Wykazano, że umiarkowane oceny około 200 – 300 mg kofeiny poprawności zdolności poznawcze i koncentracje, poprawne samopoczucie i zwiększają energię; wykazano, my wysokie kursy ponad 400 mg kofeiny wywołują nudności, niepokój i nerw.

Dzieci tylko w całości bardziej wrażliwe na kofeinę niż dorośli i mogą odczuwać skutki uboczne przez prawie 6 godzin. Dzieje się tak, ponieważ im mniejsza osoba, tym mniejsza ilość kofeiny, którą potrzebuje, aby wywołać efekt wrażliwości na kofeiny. Ponownie, większe natężenie spożycie kofeiny, tym wyższa wartość kofeiny potrzebna do efektów w czasie.

Badania, regulare regularni konsumenci kofeiny mogą rozwinąć pewną tolerancję na niekorzystne skutki, ale nie na poprawiające, poprawiające nastrój działanie kofeiny, które może skutkować zwiększonym zwiększonym.

Według badań opublikowanego w Journal of Pediatrics w 2010 roku, 75% dzieci, które wzięły udział w badaniu, spożywało kofeinę dnia, im większe spożycie, tym bardziej czuły.

Ponadto zgodnie z raportami Amerykańskiego Stowarzyszenia Centrów Kontroli Trucizn, każdego roku zgłaszanych jest około 1200 zatrucia kofeina u dzieci poniżej 6 roku życia.

Gospodarcze, NASA eksperyment z 1995 r. W pająkach, które Robia spożywanie kofeinę i Tych, które to nie robiły, wykazał, z Siec zbudowana przez pająki zawierające kofeinę znajdowały się znaczofeiny kudównówny wychównonalzychównych wychównych wychów, wykaz wychów wychów wychów wychów wykazów wychów wychów wychów wychównych wychównych wychów wychów wychów wychównych wychównych wychównych wykazów wychów wychów wychów wychnych wychnych wychównych

Zródło zdjęcia: Informacje techniczne NASA

Dzieci są bardzo wrażliwe na chemikalia, spożycie kofeiny wejście na ich koncentrację w szkole i prowadzi do słabego zapamiętywania informacji. Ponieważ napoje bezalkoholowe i napoje energetyczne rozwijają się wśród dzieci, muszą wiedzieć, jak kofeina w napojeach, które kochają, na ich mózg i obniżają napięcie.chlorogenic oszuści

Należy również uświadomić im, ke kofeina nie pociągów odżywczych, takie jak białko czy wapń, a my nie potrzebujemy jej do zdrowia.

Wskazówki dotyczące spożycia kofeiny u dzieci obejmują zachęcanie do picia soku, wody lub bezkofeinowej kawy / herbaty oraz napoje energetyzujące bogatych w kofeinę.

Źródła

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 23 sierpnia 2018 r

„Https://www.news-medical.net/health/Treating-Claustrophobia.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Klaustrofobia to stan charakteryzujący się porami nie do zniesienia niepokoju w zamkniętych pomieszczeniach lub zycznymi ograniczeniami. Typowe publiczne wyzwalające klaustrofobię to małe pokoje, windy, zatłoczone miejsca i skanery MRI. Objawy klaustrofobii są typowymi objawami lęku. Wolne być łagodne, takie jak drżenie i pocenie się. Objawy mogą być również następujące, takie jak szybkie bicie serca, omdlenia lub napad paniki.

Ódródło: Suttha Burawonk / Shutterstock.com

Klaustrofobia jest irracjonalnym lękiem, define osoba dotknięte chorobą wiedzą, ne nie są w niebezpieczeństwie w sytuacji sytuacji. Częstość występowania ciężkiej klaustrofobii wynosi około 4% „Agnieszka”. Lub jak więcej osób doświadcza łagodniejszych przejawów klaustrofobii. Wyszczególnia listę leczenia klaustrofobii.

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest sposobem leczenia na założeniu, zboża cerpienie psychiczne jest utrzymywane przez nieprzystosowawcze poznanie lub myśli. You nieprzystosowawcze poznania mogą używać przekonania na temat świata, siebie lub przyszłości, skutkujące pewnymi automatycznymi myślami wyzwalanymi przez określone sytuacje. Opracowano protokoły CBT charakterystyczne dla zaburzeń zaburzenia, aby zająć się myślami i zachowaniami w różnych zaburzeniach, osiągnięciu celu na wysokości i poprawie.

Claustrophobia jest przejawem niepokoju. CBT została uznana za niezawodne podejście do pierwszej linii do leczenia zaburzeń lękowych i fobii. CBT przewyższa placebo w wzmocnieniu lęku uogólnionego i jest równie skuteczna jak relaksacyjna terapia, wspomagająca czy psychofarmakologia.

Techniki CBT obejmują trudne formy zniekształcenia myślenia, takie jak myślenie typu wszystko albo nic, wyciąganie pochopnych, dyskwalifikowanie pozytywów i tak dalej. Pacjenci zazwyczaj odrabiają prace domowe, które obejmują ćwiczenie w życiu codziennym. Terapia poznawcza jest zwykle stosowana jako uzupełnienie ekspozycji na klaustrofobię.

Terapia ekspozycyjna

Kilka kryteriów, ee ekspozycyjna jest terapia formą CBT. Terapia oczekująca się w badaniach nad technologią emocjonalną. Oznacza to, stre strach jest reprezentowany przez sieci asocjacyjne (lub poznawcze Struktury strachu), które przechowują informacje lub wyzwalaczach strachu. Sieć asocjacyjna aktywuje się w odpowiedzi na bodziec strachu.

Ekspozycja na wyzwalacz ma na celu aktywację sieci asocjacyjnej i dostarczenie nowych informacji, które obalają nierealistyczne skojarzenie. Na przykład można podać informacje, aby ponowić prośbę, bode bodziec nie jest niebezpieczny. Kiedy bodziec jest konfrontowany, informacje korygujące ą integrowane z wydaniem i strach powinno się zebrać.

Ekspozycja odbywać się poprzez wyobraźnię, prawdziwym życiu lub wewnętrznie. Ekspozycja interoceptywna, ekspozycja w atakach paniki, działa poprzez wywoływanie doznań fizycznych wskazujących at atak paniki. Uważa się, nae najskuteczniejsza forma terapii fobii specyfikacji, w tym klaustrofobii, jest in vivo lub w życiu codziennym.

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość od nowego spojrzenia na perspektywy na horyzoncie. W przypadku rzeczywistości wirtualnej (VRET) bodziec negatywny może być niedostateczna ekspozycja, które są tańsze i zastraszają ekspozycję ekspozycja ekspozycja na prawdziwy bodziec. Zrezygnowanie w rzeczywistości, w rzeczywistości jest to wywołanie wywołania i wywołania emocjonalnej. W jednym z badań prototypowego systemu terapii ekspozycji w rzeczywistości wirtualnej, system był skuteczny w początkach poczucia wykorzystania w przyszłości. System VRET ma również potencjał do wykorzystania w przypadku innych zaburzeń psychicznych.

Źródła:

terapia poznawczo-behawioralna: Przegląd metaanalizy, Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych: Aktuellizacja wzrost empirycznych, Skuteczność terapii wirtualnej rzeczywistości jako alternatywy leczenia, System terapii klaustrofobii w wirtualnej rzeczywistości – wdrożenie i test, NHS, Klaustrofobia,

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Cachexia-Wasting-Syndrome.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Kacheksja to stan, znaczący na znaczną utratę wagi. Występuje z powodu ubytku startu tłuszczowej i mięśniowej u osób, które nigdy nie probują schudnąć.

Znany jest również jako „zespół wyniszczenia” i powoduje nieproporcjonalne zanikanie mięśni, osłabienie, zmęczenie i utratę apetytu u osób dotkniętych chorobą. Słowo „kacheksja” pochodzi od dwóch greckich terminw „kakos”, o nazwie oznacza „zły” i „hexis”, czyli oznacza „stan”.

Kacheksję obserwuje się u wielu pacjentaciónw z takimi stanami, jak:

AIDS rak nietolerancja glutenu reumatoidalne zapalenie stawów stwardnienie rozsiane zastoinowa niewydolność serca chrząka zatrucie rtęcią ciężka sepsa złe wchłanianie

Zwykle stare się w Późnych stadiach chorób przewlekłych.

Kacheksja dotyka około 16–42% pacjentaciónw z niewydolnością serca i prawie 60% z chorobą pacjentaciónw. Dotyka ponad 5 milionów ludzi w USA. Ten stan pozostawał pomijany przez kilka lat, ponieważ lekarze i badacze mieli tendencję do skupiania się na głównej chorobie, która została zdiagnozowana u pacjentaciónw.

Odróżnienie kacheksji od innej „powodującej choroby” utratę wagi dla wagi dla szybkiej diagnozy i leczenia.

Przyczyny kacheksji

Dokładna dokładna przyczyna kacheksji nie było jasno poznana, kilka badań wykazało, że cytokiny zapalne, takie jak czynnik martwicy nowotworu-alfa (TNF-α), interleukina 6- (IL-gamma-interferon) i-gamma-interferon) -gamma-6 w rozwoju kacheksji.

Badania skupiające się na mechanizmie utratę wagi u królików, że korekt TNF-αom laboratoryjnym wywołuje kacheksję z anoreksją i ubytkiem tłuszczowej. Wykazano również, TNF-α wywołuje degrację białek mięśniowych, chociaż nie ma bezpośredniego na działanie. Według badań TNF-α zdrowym szczurom zwiększa degradację białek mięśniowych, chociaż utrata masy ciała nie widoczna u szczurów. Inne badania, bade badania, TNe TNF-α ma zdolność do wywoływania katabolizmu.

Inne badania na znachach fanów, ILe IL-6 może odgrywać rolę w rozwoju kacheksji, wraz z innymi czynnikami. Jeden kurs at myszach wlew IL-6 nie utrata utraty utraty wagi u myszy z klonem guza, który nigdy wywołuje wagi. Zostało to potraktowane jako wskazówka, sama IL-6 nigdy nie była odpowiedzialna za indukcję kacheksji.

Utrata masy ciała w przypadku głodu i kacheksji

Utrata masy ciała w kacheksji od utraty wagi wynikającej z głodu. Ta ostatnia jest niewłaściwego spożycia kalorii.

W początkowych stadiach głodu organizm zaopatruje mózg i erytrocyty w glukozę poprzez dwa mechanizmy kompensacyjne:

Rozkaz rezerwy glikogenu w wątrobie i mięśniach Z produkcją glukozy w wątrobie, wykorzystując aminokwasy glukoneogenne powstałe w wyniku katabolizmu mięśni.

Jednak w przypadku długotrwałego głodu, porównanie od wersji paliwo. Oznaczenie to, łe tłuszczowej tłuszczowej, czwartek tłuszczowej, które dostarczają energię do tkanek obwodowych. Powoduje utrwalenie masy mięśniowej. Dlatego w przypadku długotrwałego głodu główna część utraty wagi wynika ze sprzedaży, a tylko niewielka część pochodzi z mięśni.

W przypadku problemów do tego, utrata masy w ciała kacheksji utratę równych ilości tłuszczu i mięśni. Wpisy z tym przy określonym procedurze utraty wagi osoba wyniszczona traci więcej mięśni niż osoba głodująca. Ponadto utrata masy ciała lub zmiana opakowania w przypadku kacheksji, nigdy nie jest też też lek do odpowiedniego spożycia kalorii. Dzieje się tak z powodu głębokich przemian metabolicznych zachodzących w kacheksji, które mają czas do wyższego poziomu podstawowego tempa wydatkowania energii.

Zmieniony skład w oprzysięgachnych kacheksję od innych zespołów, takie jak anoreksjaąca utratę wagi. Jednak anoreksja może być napływającym do zaniku mięśni obserwowanego u pacjentaciónw z kacheksją. Dzieje się tak, ponieważ utrata apetytu i zmniejszone spożycie pokarmu wpływają na psychologiczną i fizyczną życie pacjenta.

Bibliografia

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 26 lutego 2019 r

„Https://www.news-medical.net/health/Water-Birth-Safety.aspx”,”200″,”OK”, „Autor opinii:

Poród w wodzie nie jest przeznaczony dla wszystkich kobiet w trakcie porodu. Z punktu widzenia control przy wyborze kobiet, które kontrolują się do tego elementu porodu, niektóre:

Zdrowa ciąża niskiego ryzyka Płód pojedynczy w obrazie głowowym 37. tydzień wolny lub więcej Brak infekcji HIV, HBV lub HCV Błony nienaruszone lub pęknięte w czasie krótszym niż 18-24 godzin Jeśli błony pękną, płyn owodniowy jest przezroczysty Normalne tętno płodu

Warunki również ning warunki, które należy przestrzegać, aby poród morski bezpieczny sposób dla matki, jak i niemowlęcia. Kwest amerykańia bezpieczne porodu w vodzie jest drażliwa, ascy pediatrzy i położnicy przeciwstawiają się powszechnemu poparciu porodu w vodzie jako bezpiecznej alternatywy dla porodu w Europie Europie.

Kobieta tuż po porodzie Trzymaj swoje nowonarodzonego syna, po porodzie nadal są w domu. Zródło zdjęcia: In The Light Photography / Shutterstock

Co ciekawe, Nieprawidłowe lekarzy zgadza się, webra w ciepłej wodzie w pierwszym etapie jest spotkanie dla rodzącej kobiety pod plus złagodzenia bólu i skrócenia czasu trwania porodu. Jednak ta jest nieaktualna opinia w poglądach wielu doświadczonych położnych, które podjęły się tysiące porodów w wodzie i ich świadkami, poza tym nie są oparte na dowodach. Od 2002 roku, zgodnie z jednym z zarzutów, pojawiło się wiele badań potwierdzających, pore porody w wodzie są równie bezpieczne, jak porody na lądzie, jeśli chodzi luborodków i matek.

Przegląd osteńeń American Council of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), pore poród w wodzie nie znaleziono wyników i może budzić niepokój, inni lekarze, tacy jak dr Duncan Neilson, przewodnicyzamentzewznzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zagrożenie dla matki lub niemowlęcia.

Ramy dla usług macierzyńskich opracowane przez brytyjską National Health Service i National Childbirth Trust również wyraziły swoją opinię, Ogranicz poród w wodzie, jeśli kobieta rodząca tego życzy.

Share:

TOP

X